AV. GİZEM ADIGÜZEL ÖZMEN 

Gizem Adıgüzel Özmen lisans eğitimini 2009-2013 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yapmıştır. Üniversite eğitiminin ardından 2014 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Dalı Medeni Hukuk Kürsüsünde yüksek lisansa başlamıştır. Yüksek lisans tezini Bağımsız Spor Federasyonlarında Genel Kurulun İptali Davaları üzerine yazmıştır. Bununla birlikte Gizem Adıgüzel Özmen 2019 yılından bu yana Adalet Bakanlığına kayıtlı arabulucu olarak faaliyet göstermektedir.

Gizem Adıgüzel Özmen, yüksek lisans eğitimine müteakip, Ankara'da çalışma hayatına devam etmiştir. Çalışma hayatındaki deneyimleri spor hukuku, ticaret ve şirketler hukuku ve buna bağlı olarak verilen şirket danışmanlıkları, e-spor hukuku, start-up hukuku ve genel özel hukuka ilişkin uyuşmazlıklar çerçevesinde toplanmıştır.

Kadir Has Üniversitesi "Sports Law Pratice: Lex Sportiva and Sports Jurisdiction" katılım Sertifikası almıştır. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi "Sporda Müsabaka Güvenliği ve Tahkim" konulu panele katılmıştır. Spor hukuku alanında konferanslarda konuşmacı olarak yer almakta ve alanın gelişmesi yönünde çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Bununla birlikte Ankara Barosu Spor Hukuku Divan Kurulunda başkan yardımcısı olarak görev yapmaya devam etmektedir.

2015 yılından bu yana Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Hukuk Kurulu Üyeliği, 2016 yılından bu yana Türkiye Motosiklet Federasyonu Disiplin Kurulu üyeliği, 2018 yılından bu yana Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Hukuk Kurulu üyeliği, 2019- 2023 yılları arasında Türkiye E-spor Federasyonu Hukuk Kurulu üyeliği ve 2020 yılından bu yana Türkiye Taekwondo Federasyonu Hukuk Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.